۴ تمرین ذهنی برای افزایش مدیریت زمان خود

مدیریت زمان

رفتارهای مدیریت زمان بسیار مهم می‌باشند. شما انتخاب می‌کنید که مؤثر باشید و یا سازمان‌دهی نشده. شما انتخاب می‌کنید که بر روی کارهای بااهمیت خود تمرکز کنید یا زمان خود را صرف کارهایی کنید که کمترین ارزش را در زندگی شما دارد. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید فرد منفی و یا مثبتی باشید.

شما همیشه در انتخاب کیفیت زندگی خود آزاد هستید.

نقطه شروع برای غلبه بر برنامه‌های قبلی و از بین بردن موانع ذهنی در مدیریت زمان این است که یک تصمیم روشن و بی‌قیدوشرط بگیرید تا درراه استفاده از زمان خود موفق عمل کنید.

هدف شما باید به‌گونه‌ای زمان شمارا مدیریت کند تا مردم برای کارهای خود از شما به‌عنوان یک الگو استفاده کنند. در اینجا، ۴ تمرین ذهنی وجود دارد که شما می‌توانید برای افزایش بهره‌وری از آن‌ها استفاده کنید و عملکرد خود را به حداکثر برسانید تا بتوانید کل زندگی خود را بهبود ببخشید.

  • اظهارات مثبت

نکته اول این است که قدرت اظهارات مثبت را کنترل کنید. مثبت بودن، کیفیت زندگی شما را تغییر می‌دهد و اولین روش برای برنامه‌نویسی ذهن ناخودآگاه، خودباوری مثبت و یا استفاده از اظهارات مثبت است.

این‌ها دستوراتی هستند که شما را از ذهن خودآگاه به ذهن ناخودآگاه خود منتقل می‌کند. اظهارات مثبت، جملاتی هستند که شما به‌صورت بلند و یا به‌آرامی برای خود، بااحساس و اشتیاق بیان می‌کنید تا کلمات به‌عنوان دستورالعمل‌های جدید وارد ذهن ناخودآگاه شما شود. با تکرار مداوم اظهارات جدید شروع کنید. "من در مدیریت زمان عالی هستم! من در مدیریت زمان عالی هستم!"

هر دستور و یا اظهار مثبتی که بارها در روح ایمان، پذیرش و اعتقاد تکرار شود، درنهایت توسط ذهن ناخودآگاه شما پذیرفته خواهد شد. جمله مثبت موردعلاقه من این است: "من از زمانم به‌خوبی استفاده می‌کنم. من از زمانم به‌خوبی استفاده می‌کنم. من از زمانم به‌خوبی استفاده می‌کنم."

پس‌ازآن شما متوجه می‌شوید که رفتارهای بیرونی‌تان شروع به انعکاس در برابر برنامه‌های داخلی شما می‌کنند و کیفیت و تعادل کار و زندگی‌تان را ارتقا می‌دهد.

  • استفاده از تجسم برای برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه خود

دومین روش که شما می‌توانید برای برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه خود استفاده کنید، تجسم است. تصاویر ذهنی در بیشتر اوقات به‌سرعت بر ذهن ناخودآگاه شما تأثیر می‌گذارند. در روانشناسی خود تصویر فردی را که شما می‌بینید همان فردی است دارای اظهارات مثبت است. شروع کنید خود را به‌صورت فردی سازمان‌دهی شده، مؤثر و کارآمد در مدیریت زمان ببینید. سعی کنید خاطرات و تصاویری از خود را زمانی که در حال انجام بهترین کار بوده‌اید، به یاد آورید. به زمانی فکر کنید که بسیار کار می‌کردید و کارآمد و مؤثر بودید. این تصاویر از خودتان را بارها و بارها روی صفحه‌نمایش ذهن خود پخش‌کنید.

"ذهن ناخودآگاه چگونه به من کمک می کند؟"

  • استراحت و تفکر کنید

سومین روش مدیریت زمان آسان است. ابتدا در مکان آرامی قرار بگیرید. جایی که به‌طور کامل در سکوت باشید. از طریق اظهارات مثبت، خود را در حالت تجربه‌ی مهم پیش رو، مانند یک وعده درس خواندن، ارائه، مذاکره و یا حتی قراری که کیفیت زندگی و تعادل کار و زندگی خود را بهبود می‌بخشد، تصور کنید.

همان‌طور که آرام نشسته‌اید، تصویری از اتفاق آینده خلق کنید و آن را از هر جنبه‌ای به‌طور کامل مشاهده کنید. خود را آرام، مثبت، شاد و کنترل‌شده ببینید. دیگران را ببینید که اگر موقعیت مناسب باشد، هر آنچه شما می‌خواهید را می‌گویند و انجام می‌دهند.

در اینجا یک روش مدیتیشن ساده‌ای وجود دارد از جک کنفیلد که برای آرامش ذهن خود استفاده کرده است که کمی متفاوت است:

یک مکان آرام پیدا کنید. چشمان خود را ببندید و بر تنفس خود تمرکز کنید.

یک کلمه و یا عبارتی را تکرار کنید.

به حالت آرام خود برگردید.

خود را احاطه با یک کره‌ای از نور تجسم کنید.

  • تصور کنید که شما در مدیریت زمان عالی هستید

چهارمین روش ذهنی این است که تصور کنید در مدیریت زمان عالی هستید. فرض کنید که برای نقشی در یک فیلم و یا یک تئاتر انتخاب‌شده‌اید.

در این نقش، باید نقش فردی را بازی کنید که کاملاً در هر جنبه‌ای سازمان‌یافته است. همان‌طور که در زندگی روزمره زندگی می‌کنید، فرض کنید بازیگری هستید که این نقش را اجرا می‌کند. کسی که در مدیریت زمان بسیار خوب است. به‌گونه‌ای بازی کنید که از زمان خود به‌طور مفید و خوب استفاده کنید.

وانمود کنید که شما یک متخصص درزمینهٔ مدیریت زمان و بازده شخصی هستید. زمانی که شما وانمود می‌کنید در مدیریت زمان عالی هستید، قادر خواهید بود این ذهنیت و یا عقیده را در ذهن ناخودآگاهتان توسعه دهید.

قبل از اینکه جمع‌بندی کنیم، علاقه‌مند هستم که یک تفکر را با شما دانش آموزان و همراهان به اشتراک بگذارم. مدیریت زمان عالی، یک منبع انرژی، اشتیاق و یک عقیده ذهنی مثبت است. اکنون دوست دارم جواب شما را به سؤال خود بدانم:"چگونه می‌توانید یکی از این روش‌ها را در زندگی خود به کار ببرید؟"نظر خود را در زیر بنویسید و من مطمئن هستم که شما را پیگیری خواهم کرد. ضمن تشکر از شما بابت خواندن این مطلب، اگر می‌خواهید آینده خود را تغییر دهید، اقدام کنید و همین‌الان اقدام کنید.

وانمود کنید که شما یک متخصص درزمینهٔ مدیریت زمان و بازده شخصی هستید. تا زمانی که آن را به دست آورید به کار خود ادامه دهید و زمانی که شما وانمود می‌کنید که در مدیریت زمان عالی هستید، قادر خواهید بود این ذهنیت و یا عقیده را در ذهن ناخودآگاهتان توسعه دهید.

اگر می‌خواهید که توانایی مدیریت زمان خود را بهبود بخشید تا تعادل مدرسه و زندگی را به دست آورید، شروع به استفاده از اظهارات مثبت کنید تا کیفیت زندگی را که می‌خواهید را مجسم کنید.
مرتضی سفیدگری
خالق و موسس وبسایت هفت دهم، مشاور و مدرس موفقیت

دیدگاه ها بسته شده است