بهره وری بیشتر مغز با آماده‌سازی‌ هایی که در شب برای روز آینده انجام می‌دهید، تأثیر زیادی بر موفقیت شما خواهد گذاشت. ما بارها در مورد اهمیت تفکر روی کاغذ در زمان هدف‌گذاری و ایجاد برنامه‌ای روشن برای آینده، صحبت کرده‌ایم و آن دقیقاً چیزی است که می‌خواهیم در آماده‌سازی روز بعد انجام دهیم.

با این ۳ عادت، بهره وری خود را افزایش دهید:

  • همیشه بر روی کاغذ بیندیشید

یک تکه کاغذ بردارید و هر آنچه را که می‌خواهید انجام دهید، در آن یادداشت کنید. این یادداشت شامل هر چیزی حتی برنامه‌های شما برای خوردن ناهار سالم، انجام تمرین و ساعت خواب می‌شود.

بهره وری

سپس تکه کاغذ را با پرسیدن سؤالاتی از خود، سازمان‌دهی کنید. این سؤالات عبارت‌اند از:

اگر من امروز فقط بتوانم برای بهره وری بیستر یکی از کارهای این لیست را انجام دهم، آن کار کدام خواهد بود؟ اگر من بتوانم فقط دو کار انجام دهم، کار دوم و سوم چه چیزی می‌تواند باشد؟

زمانی که شما اولین کار را در روز شروع می‌کنید، کاری با اولویت شماره ۱، خود را موظف کنید که فقط بر روی اولین کار تمرکز کنید تا آن کار تمام شود سپس به سراغ کار با اولویت دوم بروید.

  • موبایل خود را در صبح چک نکنید.

چک کردن موبایل در صبح به‌آسانی باعث رها کردن کامل پیگیری‌های شما می‌شود. شاید فقط با یک پیام در تلگرام شروع شود و قبل از آن‌که شما آگاه باشید، چند ساعت از روز شما سپری شده است ولی شما هنوز اولویت اول خود را شروع نکرده‌اید. تلفن خود برای جلوگیری از حواس‌پرتی در انجام مهم‌ترین کار خود، خاموش کنید و یا از خود دور نگه دارید. بر روی مهم‌ترین کار خود در روز تمرکز کنید، روی آن کار کنید تا کامل شود. بعدازآن، شما می‌توانید شبکه‌های اجتماعی خود را چک کرده و سایر کارهایتان را انجام دهید.

بهره وری

لیست کارهایی که برای افزایش بهره وری می‌خواهید انجام دهید در شب قبل

راه نهایی برای شما به‌منظور مطمئن شدن از داشتن فردایی مؤثر و مفید، این است که لیست اهداف خود را برای افزایش بهره وری در شب قبل آماده کنید.

توانایی شما برای ایجاد برنامه‌های خوب قبل از هر اقدامی، معیاری برای اندازه‌گیری توانایی‌های شما است. هرچه طرح شما بهتر باشد غلبه بر تعویق، شروع و ادامه کار برای شما آسان‌تر خواهد بود.

با نوشتن اهداف خود قبل از خواب، می‌توانید حتی قبل از بیدار شدن در صبح روز بعد به کارهایی که می‌خواهید انجام دهید فکر و از نظر ذهنی خود را برای انجام آن‌ها آماده کنید.

وقتی شما هرروز برنامه‌ریزی کرده و لیست خود را با اولویت‌بندی سازمان‌دهی کنید، کارها سریع‌تر و راحت‌تر از قبل پیش خواهد رفت، باعث می‌شود احساس قدرت و رقابت بیشتری داشته باشید، کارها را بیشتر و سریع‌تر ازآنچه ممکن است، انجام می‌دهید. درنهایت، غیرقابل توقف خواهید شد.

این سه پیشنهاد من برای افزایش بهره‌وری شما بسیار مناسب می‌باشند.

       از چه راه‌حل‌هایی برای آماده کردن خود برای یک روز مفید استفاده کرده‌اید؟ چرا آن‌ها برای شما مفید بوده‌اند؟

مرتضی سفیدگری
خالق و موسس وبسایت هفت دهم، مشاور و مدرس موفقیت

دیدگاه ها بسته شده است