۷ نکته برای افزایش فروش

عرق ریختن، کار سخت و بی‌خوابی، لازمه افزایش فروش یک کسب‌وکار کوچک هستند. وقتی کسب‌وکار خود را راه انداخته‌اید، روش‌های متعددی برای افزایش فروش وجود دارد.

در اینجا ۷ استراتژی را بیان می‌کنیم که می‌توانید برای افزایش فروش کسب‌وکار خود استفاده کنید.

۱) برای افزایش فروش، فرصت‌های بالقوه ایجاد کنید

برای افزایش فروش، فرصت‌های احتمالی فروش بیشتری را ایجاد کنید. این به چه معنی است؟

به‌طور مثال، اگر در ساعت ۵ الی ۶ بعدازظهر مشخص به‌طور متوسط ۲۰ نفر وارد فروشگاه شما می‌شوند؛ و فرض می‌کنیم احتمالاً ۵۰ درصد از این افراد از شما چیزی بخرند. حال اگر بتوانید با ترفندهایی، تعداد افرادی را که به داخل می‌آیند را از ۲۰ به ۳۰ نفر افزایش دهید تا ۵۰ درصد افزایش فروش خواهید داشت. کافی است کمی راجع به این ترفندها فکر کنید.

۲) برای افزایش فروش،مشتریان احتمالی کسب‌وکار خود را به خریدار تبدیل کنید

می‌توانید با افزایش نرخ تبدیل تعداد مشتریان احتمالی به خریدار، افزایش فروش قابل‌توجهی را تجربه کنید. بهبود توانایی شما برای فروش و تبدیل مشتریان احتمالی علاقه‌مند به مشتریانی که برای محصول شما دست‌به‌جیب می‌شوند، یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌توانید انجام دهید؛ و هیچ جایگزینی برای آموزش‌های مستمر فروش وجود ندارد، هم برای شما و هم برای هر فردی که حضوری یا تلفنی با مشتریان صحبت می‌کند.

۳) چالش‌های خود را برای افزایش فروش شناسایی کنید

به زمینه‌های اصلی درروند فروش خود نگاه کنید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود هرچند کوچک در هر زمینه باشید. یک بهبود کوچک در هر زمینه کلیدی می‌تواند منجر به بهبود چشمگیری در کل نتایج و افزایش فروش شود. حفظ انگیزه برای دستیابی به اهداف فروش بسیار چالش‌برانگیز است، اما برای توسعه کسب‌وکار بسیار حیاتی است. توانایی شما در حل مشکلات و مسائل، یک عامل تعیین‌کننده کلیدی است که بیان می‌کند چه میزان می‌توانید کسب‌وکار خود را سروسامان دهید.

افزایش فروش

۴) برای افزایش فروش، میزان فروش به هر مشتری را افزایش دهید

برای افزایش فروش، میزان فروش انفرادی به هر مشتری جدید را بیشتر کنید. با افزایش فراوانی خرید تا ۱۰ درصد، فروش خود و سود را با همان درصد افزایش دهید. برخی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا مشتریان بیشتری را به‌پای خرید کشانیده و باعث شوید تا بیشتر از شما بخرند، کدام هستند؟

اندازه فروش و سود که از هرکدام به دست می‌آورید، روی درصد سود از فروش خالص اثر می‌گذارد. باید به‌طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای فروش به مشتری باشید تا او زمان‌های بیشتری از شما خرید کند. بدین ترتیب افزایش فروش خواهید داشت.

۵) حاشیه سود خود را جهت افزایش فروش، رشد دهید

حاشیه سود، سود ناخالصی است که شما از فروش هر محصول یا خدمات به دست می‌آورید. اگر به‌طور مداوم در جستجوی راه‌هایی برای بالا بردن قیمت یا کاهش هزینه محصول یا خدمت خودتان باشید و کیفیت را کاهش ندهید، افزایش فروش خواهید داشت. با افزایش قیمت، اگر هزینه‌ها را ثابت نگه‌دارید، جمع کل درآمد شرکت بیشتر می‌شود. با کاهش هزینه‌ها، اگر درآمد و فروش را ثابت نگه‌دارید، سود خالص از جمع درآمدهای شما بیشتر می‌شود.

افزایش فروش

۶) هوشمندانه خرج کنید تا افزایش فروش تان به چشم بیاید

ششم، می‌توانید هزینه‌هایی مانند تبلیغات را کم کنید. این به معنای کاهش مبلغی است که برای یافتن هر مشتریِ پرداخت‌کننده، می‌پردازید. دائم به دنبال روش‌های نوآورانه و خلاقانه برای بهبود هزینه‌های تبلیغات و آگهی‌های خود باشید، بدین ترتیب، هزینه‌ی به دست آوردن مشتری را کاهش خواهید داد. این می‌تواند به‌طور چشمگیری باعث نمایان شدن تلاش‌های دیگر شما برای افزایش فروش و رشد کسب‌وکارتان خواهد شد.

۷) مراجعه مشتریان را به خاطر بسپارید

به راه‌هایی برای افزایش برگشت مجدد مشتری فکر کنید. اگر مشتریان فعلی شما درباره کسب‌وکار یا خدماتتان به بقیه توصیه کنند، کسانی که به شما مراجعه می‌کنند تبدیل به مشتریان بالقوه‌تان خواهند شد. توسعه‌ی یک یا چند سیستم ارجاعی ثابت برای کسب‌وکار تأثیر زیادی بر افزایش فروش دارد.

تبلیغ دهانی یک ابزار ضروری برای هر نوع کسب‌وکار است و نباید مورد غفلت قرار گیرد. وقتی به‌صورت مدام، اصلاحاتی را در تمام این زمینه‌های کسب‌وکار اعمال نمایید، افزایش فروش خواهید داشت و بیشتر پول درمی‌آورید، سودآوری را افزایش می‌دهید، کسب‌وکار خود را بنا می‌نهید و به موفقیت مالی آینده خود کمک می‌کنید.

مرتضی سفیدگری
خالق و موسس وبسایت هفت دهم، مشاور و مدرس موفقیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *