فکر می کنید چرا بعضی از فروشندگان در حوزه خود بهترین هستند ولی بعضی علیرغم تلاش بسیار نمی توانند به  نتایج خوبی برسند؟ برای هر فروشنده ای لازم و ضروری است که با باید ها و نباید های فروش بیشتر آشنا باشد.

با این چند نکته ساده می توانید به فروش بیشتر دست یابید و از افزایش درآمد خود لذت ببرید.

۱) برای فروش بیشتر، اول از همه محصول خود را به خوبی بشناسید

وقتی در حال ارائه توضیحات در رابطه با یک محصول هستید، مهم‌ترین چیز آن است که آماده ‌باشید. حتی بیش‌ازحد آماده ‌باشید. این به معنی داشتن همه اطلاعات مربوط به آن محصول می باشد. ازجمله قیمت‌، گواهی‌نامه‌ها و مجوزها، نمونه‌ها و فهرستی از سؤالاتی که برای در دست گرفتن مکالمه فروش نیاز دارید. پیشنهاد می‌کنم یک چک‌لیست از تمام اطلاعاتی را که لازم دارید، درست کنید و قبل از هر گونه تماس یا ارائه، آن را بررسی نمایید. این کار برای فروش بیشتر هر محصولی ضروری است. مهم نیست که چند بار این محصول را ارائه داده اید، باید همیشه مطالب خود را از قبل بررسی کنید.

چه بسا گاهی با سوالات کنجکاوانه یک مشتری، کل فرآیند فروش را از دست بدهید و این نمی تواند به فروش بیشتر کمکی کند.

۲) تحقیقات پیش از جلسه با مشتریان خاص، باعث فروش بیشتر می شود

تحقیق راجع به مشتری برای فروش بیشتر

تحقیق راجع به مشتری برای فروش بیشتر

گاهی مشتریان شما بعضی از سازمان ها و شرکت ها هستند. قبل از تماس با آن‌ها و برگزاری یک جلسه، روی یادگیری درباره آنها وقت بگذارید؛ این‌گونه شانس بسیار بهتری در رسیدن به هدف خود خواهید داشت و فروش بیشتر محقق می گردد. در صورت عدم تحقیقات لازم در مورد آنها، بیشتر وقت جلسه به آشنایی با اصول پایه‌ای شرکت می گذرد، به‌جای اینکه راهکاری را نشان دهید که مناسب نیازهای آنها باشد. می توانید با تاکید بر نیازهای آنها، ضرورت استفاده از محصول خود را با آنها یادآوری کنید.

۳) بیش از حد صحبت نکنید

زیاد صحبت نکردن برای فروش بیشتر

زیاد صحبت نکردن برای فروش بیشتر

بسیاری از فروشندگان بیش‌ازحد به گفتگو و صحبت در مورد تخصص خود، محصول خود، ویژگی‌های آن، خدمات خود و غیره می‌پردازند. این گفتگو مطلقاً هیچ کاری برای متقاعد کردن یک مشتری احتمالی که باید از شما خریداری کند، انجام نداده و به‌جای آن باعث می‌شود آن‌ها فکر کنند که به نیازهای آن‌ها اهمیت نمی‌دهید و خیلی زود حوصله شان سر می رود. تعامل با مشتری با پرسیدن سؤالاتی در مورد تجربه و نیازهای آن‌ها به شما این امکان را می‌دهد زمانی برای تعیین مؤثرترین راهکار یا استراتژی داشته باشید و فروش بیشتر شود.

۴) اجازه ندهید مشتری شما را کنترل کند

کنترل <a  href=

شدن فروشنده توسط مشتری" width="750" height="502" /> کنترل شدن فروشنده توسط مشتری

بهترین روش برای کنترل تعامل فروش و رهبری در روند فروش این است که سؤالاتی را بپرسید. پرسش‌های خاصی به شما این امکان را می‌دهد تا ارزیابی کنید که آیا محصول شما می‌تواند مشکل خاصی را که مشتری شما با آن مواجه است، حل کند یا خیر. این هم کمک می کند تا نیازهای مشتری را به خوبی درک کنید و به عنوان متخصص پاسخگوی مشتری باشید. این یعنی فروش بیشتر.

۵) اطلاعات اضافی و بی ربط ارائه ندهید

ممکن است مشتری شما، اهمیت کمی به پشتیبانی مالی شما ‌دهد یا اصلاً برایش مهم نباشد که مشتریان شما چه کسانی هستند. شاید برای او فقط این موضوع مهم است که آیا محصول شما می‌تواند کمکی به او بکند یا خیر.  برای فروش بیشتر، تا وقتی مشتری‌تان قانع شود که محصول یا خدمات شما مشکل او را حل نموده و زندگی را برایش راحت‌تر خواهد کرد، از مزایای محصول یا خدمات خود صحبت کرده و این‌گونه بیشترین بهره را از ارائه خود بگیرید.

رعایت همین نکات ساده می تواند فروش بیشتر را به همراه داشته باشد. شما چه نکات ساده دیگری را می توانید پیشنهاد دهید. لطفا در قسمت نظرات ما را هم از آنها آگاه کنید.

مرتضی سفیدگری
خالق و موسس وبسایت هفت دهم، مشاور و مدرس موفقیت

1 دیدگاه

  1. واقعا نکاتی که گفتین تاثیر داره در فروش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *