تلف کردن وقت را متوقف کنید

تلف کردن وقت

تلف کردن وقت را متوقف کنید

مدیریت زمان و عدم تلف کردن وقت برای موفقیت شما الزامی است.

مدیریت زمان یک انتخاب است، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید وقت خود را چگونه صرف کنید. با به تعویق انداختن و انجام فعالیت‌های غیرمولد موجب تلف کردن وقت می‌شویم که درنتیجه از کار حال حاضر خود غفلت کنیم.

تلف کردن وقت ممکن است ظاهراً چند دقیقه‌ای از وقت شما را بگیرد، اما هنگامی‌که کارهای مهم باید انجام شوند، مقدار آن بیشتر می‌شود. تنها با مدیریت آنچه انجام می‌دهید و زمانی صرف شده برای آن، می‌توانید بهره‌وری خود را افزایش دهید و به سمت اهداف خود بروید. اگر لحظه‌ای قبل از انجام هر کار به زمان خود فکر کنید، مدیریت زمان خود را بهبود بخشیده و فوراً بهره‌وری خود را بالا می‌برید.

 

تلف کردن وقت

چرا درگیر تلف کردن وقت می‌شویم؟

پس چرا مردم درگیر تلف کردن وقت می‌شوند؟ این کار کاملاً به معنای این است که اجازه دهید زمان از شما عبور کند، به‌ جای که از مزایای آن استفاده کنید.

تلف کردن وقت یک‌ جور چرخه حیرت‌انگیز است. آنچه به‌ عنوان یک مرور کوتاه در اینترنت آغاز می‌شود، می‌تواند به ساعت‌ها اتلاف وقت مبدل شود. این فقدان بهره‌وری شما را تغذیه می‌کند و گردش کارتان را متوقف می‌نماید. هنگامی‌ که خودتان را در یکی از این موقعیت‌ها قرار می‌دهید، اینترنت را بدون هدف می‌گردید، برای یک ثانیه بایستید و در مورد چیزی که انجام نمی‌دهید، فکر کنید.

هر چه بیشتر درگیر تلف کردن وقت شوید، کارهای خود را دیرتر و طولانی‌تر انجام می‌دهید. گاهی اوقات به نظر می‌رسد کاری خیلی دشوار است و نمی‌خواهید آن را شروع کنید. به‌جای انجام دادن این کار، چیزهای مختلفی مشغولتان می‌کند و زمان خود را تلف می‌کنید. گاهی برای من هم این مسئله پیش می‌آید.

 

می‌خواهید تلف کردن وقت را متوقف کنید؟

هرچه بیشتر مولد و پرشور باشید، انگیزه بیشتری برای انجام کارها خواهید داشت، زمان خود را بهتر مدیریت کرده و تلف کردن وقت را نخواهید داشت. با این‌وجود، مولد بودن را با مشغول بودن اشتباه نگیرید.

در اینجا ۳ راهنمایی مفید برای جلوگیری از تلف کردن وقت و انجام مؤثر کارها ارائه می‌شود.

۱-ابتدا کار سخت را انجام دهید

سخت‌ترین کاری را که در لیست کارهای خود قرار داده‌اید، یا چیزی را که در ذهنتان وجود دارد، انجام دهید. برای انجام سخت‌ترین کار، نظم و انضباط لازم است، اما این یک عادت است که سطوح عملکرد و بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد. گاهی اوقات باید احساساتتان را نادیده بگیرید و فقط شروع کنید. هیچ‌کس نمی‌خواهد کار دشواری را آغاز کند، اما افراد موفق سرشان را پایین می‌اندازند و آن را انجام می‌دهند. این‌گونه با تلف کردن وقت مبارزه می‌کنند.

 

تلف کردن وقت

۲-یک لیست وظایف روزمره درست کنید

همچنین مفید است که سخت‌ترین کار خود را از صبح انجام دهید زیرا در این زمان شما بیشترین هشیاری را دارید. بعد از ناهار، ظهر، شما انگیزه کمتری برای شروع یک پروژه دشوار خواهید داشت. هنگامی‌که این لیست را بررسی می‌کنید، برنامه‌ای برای بقیه روز خود بریزید. توصیه می‌کنم موارد را طبق اولویت و یا ضرورت فهرست کنید. ساختن یک فهرست وظایف روزمره یک راه مؤثر برای قرار دادن مهارت‌های شما به‌منظور کار و اولویت‌بندی وظایف برای صرفه‌جویی در وقت و جلوگیری از تلف کردن وقت است.

امروز باید چه‌کار کنی؟

چه چیزهایی را می‌توانم بعداً انجام دهم؟

حتی دقیق‌تر، آنچه باید قبل از زمان مشخصی انجام شود، چیست؟

ابتدا با آن مورد اول شروع کنید و به پایین لیست بروید تا به موارد غیرضروری برسید.

حالا که دیگر قورباغه زشت را خورده‌اید و فهرست شما برای کامل شدن راحت‌تر است.

 

تلف کردن وقت

۳-استراحت‌های کوتاه داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که زمانی را برای استراحت‌های ذهنی کوتاه‌ مدت کنار بگذارید. منظور من زمان‌های ۱۰ تا ۱۵ دقیقه­ ای است. البته برنامه‌ریزی یک بازه زمانی برای استراحت، جستجوی بی‌هدف در اینترنت در زمان انجام کار نیست (این خود تلف کردن وقت است). توقف‌های ذهنی ارزشمند هستند و درواقع بهره‌وری شما را افزایش می‌دهند. چیزی را انتخاب کنید که ذهنتان را برای یک‌لحظه از کاری که انجام می‌دهید، استراحت دهد. من معمولاً این کار را با قدم زدن انجام می‌دهم. می‌توانید چشمانتان را ببندید و برای لحظه‌ای بی‌حرکت باشید. اگر این سبک شما نیست، با صحبت کردن چنددقیقه‌ای با مردم خودتان را شارژ کنید. با همکارانتان درباره چیزی غیر مرتبط باکارتان صحبت کنید. فقط مطمئن شوید که جریان کاری خود را قطع نمی‌کنید.

 

تلف کردن وقت را متوقف کنید!

وقتی در دام تلف کردن وقت می‌افتید، فرصت‌های خود را برای انجام کارها بیشتر و بیشتر می‌کشید. مردم موفق بیشترین استفاده را از هر ساعت روز خود می‌برند، از هر ثانیه به نفع خود بهره می‌برند. یاد بگیرید که وقتی چیزی می‌خواهد حواستان را از انجام وظایف روزمره گیج کند، آن را مدیریت کنید.

 

این را به خاطر بسپار:

مدیریت زمان مؤثر عادتی است که می‌توانید آن را یاد بگیرید.

این کار به تصمیمتان خودتان برمی‌گردد که زمانتان را روی چیزی که واقعاً مهم است، سرمایه‌گذاری کنید.

حالا دوست دارم از شما بشنوم: چگونه امروز از وقت خود استفاده می‌کنید؟ لطفاً نظر دهید.

مرتضی سفیدگری
خالق و موسس وبسایت هفت دهم، مشاور و مدرس موفقیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *