تفکر مثبت سرلوحه زندگی افراد موفق

قدرت تفکر مثبت، قابل‌توجه است. در حقیقت، ذهن شما می‌تواند جهان را تغییر دهد. من می‌توانم اطمینان بدهم که تفکر مثبت قطعاً اتفاقات خوبی برای شما به ارمغان خواهد آورد؛ اما قبل از اینکه به این موضوع برسم، بگذارید از شما یک سؤال بپرسم.

آیا می‌توانید حدس بزنید که افراد موفق و شاد در تمام طول روز به چه فکر می‌کنند؟

جواب بسیار ساده است…مردم سالم و شاد در مورد آنچه می‌خواهند و اغلب اوقات چگونگی دریافت آن، فکر می‌کنند. بدین ترتیب ایجاد یک نگرش مثبت واقعاً می‌تواند کل زندگی شما را تغییر دهد. وقتی درباره چیزی که می‌خواهید و نحوه گرفتن آن فکر می‌کنید و صحبت می‌کنید، احساس بهتری خواهید داشت و کنترل بهتری از زندگی خواهید داشت. هنگامی‌که در مورد چیزی که باعث خوشحالی‌تان می‌شود فکر می‌کنید، مغز شما عمدتاً اندورفین‌ها را آزاد می‌کند که به شما یک احساس شادی و تندرستی می‌بخشد. درنتیجه، شما یک تفکر مثبت را ایجاد می‌کنید.

کیفیت بالای زندگی با تفکر مثبت

تفکر مثبت

بر اساس بسیاری از آزمایش‌های روان‌شناختی، زندگی افراد خوشحال به نظر کیفیت ویژه‌ای دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد زندگی بهتری از یک زندگی متوسط داشته باشند. آیا می‌توانید حدس بزنید چگونه؟ با تفکر مثبت. بهترین خبر در مورد تفکر مثبت این است که کاملاً قابل یادگیری است.

بنابر قانون علت و معلول، اگر شما چیزی را که بقیه‌ی افراد سالم و شاد انجام می‌دهند، بگویید و انجام دهید، به‌زودی همان احساس خوب را خواهید داشت، نتایج مشابهی خواهید گرفت و از تفکر مثبت و تجاربی که آن‌ها دارند، لذت خواهید برد.

انسان‌های با تفکر مثبت، چیزهای خوب را در جهان پیدا می‌کنند

به نظر می‌رسد افراد با تفکر مثبت روش‌های مختلفی را برای سروکار داشتن با جهان دارند تا جدا از مردم عادی دیگر قرار گیرند.

  1. آن‌ها ذهن خود را در مورد آنچه می‌خواهند، متمرکز می‌کنند و دنبال راه‌هایی برای دستیابی به آن هستند. در مورد اهداف خود واضح فکر می‌کنند و مطمئن هستند که دیر یا زود آن‌ها را تحقق خواهند بخشید.
  2. دوم اینکه، افراد دارای تفکر مثبت در هر مشکلی به دنبال چیزهای خوب می‌گردند. وقتی‌که همه‌چیز اشتباه پیش می‌رود، اغلب آن‌ها می‌گویند: "خوب است!" و سپس به دنبال چیزی مثبت در مورد آن وضعیت، می‌گردند.

نکته مهم این است که اگر شما شخصاً به دنبال یک‌چیز خوب و مفید در آن وضعیت باشید، آن را پیدا خواهید نمود؛ و وقتی در حال جستجو هستید، یک فرد مثبت و شادتر خواهید شد.

قدرت تفکر مثبت

افراد خوش‌بین به دنبال درسی ارزشمند در هر شکستی هستند. به‌جای ناراحتی و سرزنش دیگران برای آنچه اتفاق افتاده است، بر احساسات خود کنترل دارند و می‌گویند: "چه چیزی را می‌توانم از این تجربه یاد بگیرم؟"

از امروز تصمیم بگیرید که چگونه تفکر مثبت و نگرش مثبت نسبت به خودتان، افراد اطراف و زندگی داشته باشید.

چگونه ذهنتان را آموزش می‌دهید تا مثبت باشد؟

آموزش ذهن به‌منظور تفکر مثبت، می‌تواند با اتخاذ یک مفهوم ساده به دست آید. ذهن شما قادر است تا در آن‌ واحد تنها ‌بر یک فکر متمرکز باشد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که فکر خود را بر روی افکار بالابرنده متمرکز کنید تا مسیرهای عصبی از همان نوع تشکیل شوند که در زمان ایجاد یک عادت جدید تثبیت می‌شوند.

هنگامی‌که یک رویداد منفی اتفاق می‌افتد، به یاد داشته باشید که این واکنش شما است که واقعاً نتایج را تعیین می‌کند. وقتی‌که چنین حوادثی اتفاق می‌افتد، همواره واکنش خوش‌بینانه را به یادآورید. جملات مثبت، عبارات مثبتی هستند که می‌تواند به‌تدریج به شما آموزش دهد که چگونه از افکار منفی خلاص شوید و نگرش مثبت را تشویق نمایید. من خودم هم از جملات انگیزشی و پیام‌های الهام‌بخش در هنگام تلاش برای ایجاد افکار مثبت استفاده می‌کنم.

باید تصمیم بگیرید خوشحال باشید

از حالا تصمیم بگیرید تا نیمه‌پر لیوان را ببینید. مردم خوشحال به خاطر چیزهایی که در زندگی دارند، تشکر می‌کنند، به‌جای اینکه درباره‌ی چیزهایی که ندارند، نگران باشند و شکوه کنند.

بهترین نکته را در مورد همه افراد اطراف خود فرض کنید. اکثر مردم بسیار شایسته و صادق هستند و تلاش می‌کنند تا کاری را که بلدند به بهترین صورت انجام دهند. هنگامی‌که شما در جستجوی حرف‌ها و اقدامات خوب هستید، تقریباً همیشه چیزی پیدا خواهید کرد. درنهایت، صرف‌نظر از هر چیزی که اتفاق می‌افتد، تصمیم می‌گیرید شاد باشید. نگاه کردن به بخش روشن قضیه، مهم‌ترین کاری است
که باید در زمان سختی‌ها و مشکلات انجام داد.

هنگامی‌که همه‌چیز طبق برنامه‌ریزی پیش می‌رود، خوشحال بودن آسان است؛ اما وقتی با مشکلات و دشواری‌های غیرقابل‌انتظاری که برای خودتان درست کرده‌اید و جهان اطرافتان روبرو می‌شوید، نوع نگرشی که واقعاً دارید، بسیار مهم است.

چگونه تفکر مثبت می‌تواند به شما کمک کند؟

تفکر مثبت

ایجاد یک نگرش مثبت می‌تواند از راه‌های مختلفی به شما کمک کند. هنگامی‌که اندیشه‌های مثبتی دارید، به ذهن (ضمیر ناخودآگاه یا خودآگاه) خود اجازه نمی‌دهید تا هر افکار منفی یا شکی را در خود جای دهد. پس از یادگیری چگونگی تفکر مثبت، متوجه تغییرات شگفت‌انگیزی در اطراف خود خواهید شد. مغز شما در حقیقت شروع به آزادسازی هورمون‌های خوشحال‌کننده اندورفین می‌کند که احساس شما را سبک‌تر و شادتر می‌کند. همچنین متوجه افزایش قابل‌توجهی در اعتمادبه‌نفستان خواهید شد.

با کاهش باورهای محدودکننده، به‌طور مؤثری ترمزهای خود را رها کرده و شاهد رشدی خواهید بود که هرگز تصور نمی‌کردید. اساساً، شما می‌توانید کل زندگی خود را به‌سادگی با استفاده از قدرت تفکر مثبت تغییر دهید.

 

  :Positive thinking is the key to successful people's lives
High quality of life with positive thinking
People with positive thinking find good things in the world
Positive thinking power
?How do you train your mind to be positive
You must decide to be happy
?How can positive thinking help you

مرتضی سفیدگری
خالق و موسس وبسایت هفت دهم، مشاور و مدرس موفقیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *